Podsumowanie roku 2017

Posted on December 28, 2017 · 2 mins read · tagged with: #personal

Rok 2017 dobiega ku końcowi. Jak zawsze, to dobry czas na podsumowanie.

Prelekcje

Jeżeli chodzi o prelekcje dużego kalibru, to ten rok był bogatszy od poprzedniego. Na 13 wystąpień (lista), aż 9 to wystąpienia konferencyjne! Dwa wystąpienia, to wystąpienia szczególnie ważne: .NET Developers Days oraz DevConf. Na obydwu konferencjach prezentowałem Performance That Pays Off (lekko zmieniony), na obydwu mówiłem po angielsku. To pierwsze takie wystąpienia. W kolejnym roku mam nadzieję na więcej :)

Książki

Po przeczytaniu 20 pozabranżowych książek niefabularnych zdecydowanie odczuwam różnicę w postrzeganiu wielu spraw. 20 książek to niby nic, jednak starannie dobrana lektura daje bardzo dużo. Plan na kolejny rok? Zdecydowanie. Ten poziom trzeba utrzymać.

Blog

Na blogu pojawiło się więcej wpisów. Część, to serie, jak na przykład bardzo dobrze odebrany Top Domain Model czy materiały związane z Service Fabric. Część to wpisy tradycyjne.

Szkolenia

To pierwszy rok, w którym uruchomiłem kilka płatnych szkoleń z tematu, który pojawiał się wiele razy na tym blogu: Event Sourcing. W kolejnym roku planuję wyjść ze szkoleniami otwartymi poza Warszaw ę (np. Wrocław). Daty otwartych szkoleń, jak i opisy znajdziecie tutaj.

Open Source

Początek 2017 to sterownik .NETowy do PostgreSQL i Marten. Dzięki moim optymalizacjom biblioteka, która pozwala zamienić Wam PostgreSQL w bazę dokumentową z opcją Event Sourcingu, przyśpieszyła znacząco. Więcej: tutaj.

Niestety środek roku, to dwa projekty, które skorelowały się w czasie ze swego rodzaju wypaleniem. Obydwa dotyczyły Service Fabric, ostatni to Lockstitch.

Azure Functions

Cyklem blogowym, który zyskał najwięcej podań dalej oraz like’ów było przetwarzanie 2 miliardów pozycji dziennie przy użyciu Azure Functions. Temat ten, będzie przeze mnie kontynuowany w kolejnym roku w kilku formach:

  1. szkolenie z Azure Functions
  2. prelekcje (o tym niedługo więcej)
  3. X - o tym niedługo znacznie więcej

Podsumowanie

To był super rok. Kolejny, planowany powoli, z rozmysłem, zapowiada się jeszcze lepiej. Do siego!


Comments

Gratulacje. Oby tak dalej. Trzymam kciuki. :)

by Dariusz Lenartowicz (@dariusz_lenart) at 2017-12-28 23:41:49 +0000

Dziękuję!

by Szymon Kulec 'Scooletz' at 2017-12-29 09:54:16 +0000

Dodałbym jeszcze zostanie MVP w styczniu :)

by Konrad Kokosa (@konradkokosa) at 2017-12-29 11:43:55 +0000