[PL] zdobywanie wiedzy i kompetencji dziś

Posted on April 14, 2017 · 1 min read · tagged with: #community #personal

TL;DR

Polski Piątek: o polskim community, o tym co u nas w trawie i w technologii piszczy, a także o innych rzeczach wszelakich.

Za 15 lat

Jeżeli ktoś, podczas moich studiów, powiedziałby mi, że za 15 lat będę mógł uczęszczać w Warszawie codziennie na inny meetup związany z technologią, powiedziałbym, że to czyste żarty (wyraziłbym się bardziej dosadnie). I nawet, jeżeli cały czas jestem oszołomiony ich liczbą, to jest to przyjemne oszołomienie.

Poza dużą liczbą wydarzeń, charakteryzują się one też dużą różnorodnością. Mamy:

Jest tego naprawdę, zarówno pod względem liczby, jak i formy bardzo dużo. I dobrze!

Elitarność

Zdobywanie wiedzy traci na elitarności. I nie chodzi o to, że sama wiedza jest “gorsza”. Po prostu dostęp do niej jest coraz bardziej powszechny i coraz więcej zależy od jednostki, od Ciebie. Masz chęć i siłę poświęcić 2 godziny dziennie aby pouczyć się Go? Idziesz na meetup, rozmawiasz z ludźmi, oglądasz prezentacje, idziesz na szkolenie, kodujesz i zdobywasz wiedzę. I już.

Chęć

Pozostaje tylko jedno. Twoje chęci, zapał, wytrwałość, siła i kilka innych zasobów, którymi musisz się wykazać. To jak, wykażesz się? :)


Comments

Ilość różnych wydarzeń w samym temacie chmury jest tak duża, że musiałbym rzucić pracę, by wszędzie się pojawić. Jeżeli do tego dołożymy programowanie, jakieś inne tematy (np. devops, infrastruktura), to by już życia nie starczyło.

Zdecydowanie dobre czasy, by się uczyć technologii i nawiązywać kontakty z innymi specjalistami 🙂

by Marek Grabarz at 2017-04-14 07:45:58 +0000